Restauracje i Bary

2 restauracje i Vip Room urzekają swoją atmosferą

W Hotelu Monopol Katowice mieszczą się dwie eleganckie restauracje: Restauracja Monopol oraz Restauracja Cristallo.

Elegancka Restauracja Monopol to idealne miejsce na biznesowy spotkanie. Menu restauracji inspirowane jest kuchnią polską i zmienia się wraz z porami roku. Menu serwowane jest w godzinach 12:00 – 16:00.

Restauracja Cristallo mieści się na dawnym podworcu. Przykryta wielkim szklanym dachem, jest warta odwiedzenia nie tylko z racji walorów kulinarnych. Imponująca stalowa konstrukcja, wkomponowana w stare ceglane mury, jest odważnym połączeniem tradycji Śląska z nowoczesnymi trendami architektonicznymi.

Restauracja Monopol Katowice

Restauracja Monopol Katowice

Więcej

Ristorante Cristallo

Ristorante Cristallo

Więcej

Vip Room Vinoteka

Vip Room Vinoteka

Więcej

Szef Kuchni – Jakub Biskup

Jakub Biskup, pochodzi i mieszka w Katowicach.

Absolwent najlepszej śląskiej szkoły gastronomicznej. Doświadczenie zdobywał początkowo w dobrych katowickich restauracjach, po czym zdecydował się na wyjazd do Londynu gdzie przez 5 lat przy boku znamienitych Szefów Kuchni zdobywał kolejne doświadczenia.

Po powrocie do kraju podjął pracę w jedynym 5* katowickim Hotelu MONOPOL, gdzie w ciągu kilku zaledwie miesięcy awansował na stanowisko Szefa Kuchni.

Ceni dobry produkt, w kuchni kładzie duży nacisk na sezonowość i nietuzinkowość. Jego dania cechuje odważne zestawienie smaków i estetyka. W kuchni najbardziej ceni dobrą, solidną współpracę całego zespołu sam dając tego doskonały przykład.

Motto które mu przyświeca na co dzień: „ Zacznij od siebie. Zrób wszystko, co możesz, z tym, co masz, tam, gdzie jesteś”